Hikayemiz

Leap Natural markası, 2017 yılında RET tarafından, yerel ve mülteci kadın katılımcılar ile birlikte doğal, el yapım ve yenilikçi ürünleri sürdürebilir bir biçimde pazarlanabilmesi amacıyla kurulmuştur. Mardin’de Doğal Sabun Atölyesi, Çorum’da Ahşap Baskı ve Doğal Boyama Atölyesi, Kilis’te Doğal Oyuncak Bebek Atölyemiz bulunmaktadır. Elde edilen gelir vergi giderleri haricinde tümüyle atölyelerimizde eğitim görmekte ve üretim yapmakta olan kadın üreticilere devam oranlarına göre eşit bir biçimde iletilmektedir.

Leap Natural ürünlerinin hiçbiri kimyasal ya da sentetik katkı maddesi içermemektedir. Ürünlerde sadece doğal ve insan sağlığına uygunluğu belgelenmiş hammaddeler kullanılmaktadır. Hammadde seçimini ve teminin yaparken sıfır atık konusuna verilen önemle, ürünlerin paketlenmeleri hem müşteriye güvenle ulaşmasını gerçekleştirecek hem de tamamıyla geri dönüştürülebilir kâğıt ve cam malzemelerle gerçekleştirilmektedir. Leap Natural Atölyelerinde üretilen ürünlerin tamamının, birinci sınıf malzemelerden, el yapımı ile üretilmeleri ve markamızın insan emeğine saygı ilkesine dayanarak, Üretici ve Tüketici arasındaki bağın güçlendirilmesi amacıyla, atölyelerde üretim yapan kadınların hayat hikayeleri, isimleri saklı kalmak kaydı ile ürünlerle birlikte hediye edilmektedir.

Vizyonumuz

Yerel/mülteci kadınların ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak güçlendirilmesi düşüncesinden hareketle üretimin her aşamasında karbon ayak izinin azaltılması, insan sağlığına uygunluğu ve sürdürülebilirliği ön planda tutan doğaya ve insana dost ürünler üretmektir.

Misyonumuz

Kadın üreticilerin sosyo-ekonomik refahlarının arttırılması; yerel kaynakların ve potansiyellerin ön plana çıkartılması; yerel, ulusal ve uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesi yoluyla global pazarda sürdürülebilir, doğaya ve insana saygılı üretimin bir parçası olmaktır.